TAM TAM BATUCADA, TAM TAM ORCHESTRA A BRASIL SHOW

TAM TAM BATUCADA, TAM TAM ORCHESTRA A BRASIL SHOW
29
/ 06
Pondělí
2015

TAM TAM BATUCADA, TAM TAM ORCHESTRA A BRASIL SHOW

Město
Jablonec nad Nisou
Místo
Letní scéna Eurocentra
Čas
17:00 - 18:30
Cena
0,-

TAM TAM BATUCADA

TAM TAM BATUCADA je brazilská bubenická show složená z bubeníků a perkusistů, která hraje karnevalovou sambu z oblastí Rio de Janeiro a Bahia.

Jak v zimě, tak v létě všechny diváky nabije energií pocházející ze slunných oblastí Brazílie, ale také celé jižní Ameriky, Kuby i Afriky. Připomene rytmy samba reggae, samba batucada, maracatú, timbalada, rumba, afrosamba a jiné.

Již od roku 1999 víří pod vedením píšťalky Miloše Vacíka vody nejen české hudební scény. Vystupuje na domácích i zahraničních festivalech, byla u otevření Sazka Areny, povzbuzuje na mezinárodních marathonech (pravidelně zejména v Praze a Drážďanech), hraje na charitativních akcích, vidět jste jí mohli v přímých televizních přenosech z Českých Lvů a Miss, na slavnostních zahájeních provozu několika obchodních center i TV Barrandov, hrála v Egyptě, v Řecku, v Monaku a v neposlední řadě také na EXPO 2010 v Číně. V roce 2013 vystupovala na zahajovacím ceremoniálu Super Poháru UEFA. V letošním roce nesměla chybět na EXPO v Miláně.

Více na: http://www.tamtam-batucada.cz/ a www.facebook.com/tamtambatucada.

batucada-05 (5)

TAM TAM BATUCADA

Tam-Tam Orchestra je groovová kapela vycházející z etnické hudby, world music, z brazilských, kubánských a afrických rytmů. Představuje se jak na velkých festivalech, tanečních párty, pouličních akcích, tak i v malých klubech a soukromých akcích. Mimo tanečních strhujících rytmů nabízí i „tišší“ variantu, může být i v komornější obsazení – trio, kvartet, kvintet.

Skupina vznikla v roce 1999. V čele stojí kapelník Miloš Vacík, který hraje na speciální bicí soupravu, etnické bicí nástroje a také zpívá. Dalšími členy sestavy jsou perkusista a tanečník Slávek Hahn, který obohacuje rytmy o velké množství afro-brazilských a kubánských bicích nástrojů, kytarista a perkusista Jakub Hlobil, zpěvačka Kristýna Štusáková, která hraje i na akordeon a perkuse, trumpetista Radim Knapp.

V roce 2010 skupina hrála v rámci českého dne na Světové výstavě EXPO v Šanghaji v Číně. Pravidelně se představuje na nejrůznějších festivalech open-air akcích jako je Trutnov, Colours of Ostrava, Mezi ploty, Pohoda, Creamfield, United Islands, Letovice 3+1 a mnoha dalších. Hrála také sérii koncertů pro Algida Stage a Global Conection, byla předkapelou finské skupiny Värttinä a britských Transglobal Underground.

Více na: http://www.tamtam-batucada.cz/ a www.facebook.com/tamtamorchestra.

Společně s oběma skupinami vystupuje úžasná tanečnice Vivien Mateus, která pochází z brazilského Rio de Janeira.

Tam tam orchestra 2

Miloš Vacík

Hráč na perkuse z celého světa, výtvarník, skladatel, studiový hráč. Ve své sbírce má přes 200 nástrojů. Specializuje se na nástroje a rytmy ostrova Kuby, Brazílie a Západní Afriky, studoval hudbu u mistrů z Kuby, Brazílie, Afriky i USA.

Od roku 2008 podniká studijní cesty do Brazílie. Studoval v Rio de Janeiru rytmy a techniky hry, navštěvoval školy samby. Hraje také na speciálně sestavenou bicí soupravu, kterou kombinuje s různými druhy etnických bubnů, zvonců, plechovek, perkusí, jež doplňuje svým hlasem. Na profesionálních pódiích se objevuje od osmnácti let. Je kapelníkem Tam Tam Orchestra a Tam Tam Batucada.

V dubnu 2004 založil a od té doby vede první sambovou školu v Čechách: Tam Tam Batucada Samba Praga. Na svém kontě má jedenáct autorských CD. Hraje se Slunečním orchestrem, který založil. Je kmenovým členem projektu Slet bubeníků. Založil a hrál v Šum svistu, ve skupinách Laura a její tygři, Pražský výběr, Kontraband, Afro-Latin Band. Bývá zván jako host na větší turné např. Druhá Tráva, Boom Band, -123minutXL. Spolupracuje s řadou osobností – Michal Pavlíček, Michael Kocáb, Jana Koubková, Jura Pavlica, Ida Kelarová, Milan Svoboda aj.

Účinkoval na festivalech v řadě zemí Evropy – Francie, Německo, Belgie, Švýcarsko, Rusko, navštívil Koreu, Egypt, Libanon, Tunis, Čína. Měl sólový koncert v egyptské Káhiře v El-Harawi house (1999). Od roku 1993 do r. 2004 byl profesorem na konzervatoři Duncan Centre v Praze. Pořádá semináře a workshopy.

Více na: https://www.facebook.com/milos.vacik.

 

BRASIL SHOW

Skupina pod vedením tanečnice a choreografky Sofie Toris je složená z profesionálních tanečníků, kteří svým tancem nabízí divákům nevšední podívanou plnou energie latinsko-amerických kultur, především však Brazílie. Taneční vystoupení BRASIL SHOW jsou různorodá – od jednoho tanečního páru až po bohaté pestrobarevné vystoupení temperamentní karnevalové samby. Karnevalová samba si za poslední desetiletí vybojovala pevné místo i u nás v České republice, organizátoři jí velmi často zkrášlují své firemní i soukromé akce. BRASIL SHOW úzce spolupracuje s pražským tanečním studiem DANCE PLANET, kde se sambu i jiné formy latino tanců můžete naučit. V Jablonci nad Nisou se BRASIL SHOW představí v triu – Sofie Toris, Viviane Mateus a Anna Dvořáková se dvěma tanečními vstupy karnevalové samby.

Více na: www.brasilshow.cz a facebookových stránkách skupiny.

11188379_1654779124752395_2931049853895344389_n