HELENA ARENBERGEROVÁ je profesionální tanečnice na volné noze, která se věnuje interpretaci, podílí se na tvorbě představení, vede lekce a workshopy současného tance a kontaktní improvizace pro profesionály, budoucí profesionály i laickou veřejnost.

Spolupracovala s předními tanečníky a tanečními soubory české i zahraniční scény (Burki&com, VerTeDance, MIchal Záhora/Pulsar, 420People, CieLaroque/Helene Weinzierl, DOT504, Jozef Fruček a Linda Kapetanea, Akram Khan Company, Jarek Cemerek, Yuri Korec, Thomas Steyaert, CieWilliDorner, Crystal Pite, I.M.Popovici, Jan Kodet, CreWCollective aj.), s divadelními režiséry (Petrou Tejnorovou a Jiřím Havelkou pro VerTeDance a s Danielem Špinarem pro Národní divadlo), a předními hudebníky (Zrní, Clarinet Factory, Beata Hlavenková, Prague Improvisation Orchestra aj.). Získala ocenění za interpretaci – Širší nominace na Cenu Thálie 2020 v kategorii Balet, tanec a pohybové divadlo za sólové představení Generace X. Tanečnice roku 2017 a 2008 udělené mezinárodní porotou na České taneční platformě, tamtéž Cena za interpretaci v roce 2000 a nominace na Cenu Thálie v roce 2008. Sólové představení Comida para dos/Duo para ella v choreografii Helene Weinzierl/CieLaroque získalo The Best Solo performance na Masdanza Festival 2004. Jako taneční a pohybová pedagožka působí na Katedře tance na HAMU, na DAMU – KALD a na konzervatoři Duncan Centre. Vystupovala na mnoha tanečních a divadelních festivalech v Česku, Evropě, Asii a Africe, v rámci Léta tančí povede lekce současného tance.

Helena je současně certifikovanou masérkou. K masážím ji dovedla dlouholetá intenzivní práce s vlastním tělem a těly ostatních, a zájem o techniky, které navrací naše těla do přirozené rovnováhy. V tanci a masážích nachází propojení toho, co ji zajímá a fascinuje: osvobozené, citlivé, propojené a vědomé tělo, energie, dotyk, přítomný okamžik, neverbální komunikace, společenství…více info na webu.

SOUČASNÝ TANEC

Začneme uvědomováním si vlastního těla a rozehřejeme ho tak, abychom postupně mohli naplno čerpat jeho potenciál. Během pohybových sekvencí putujících po prostoru budeme využívat přirozená propojení a protitahy v těle, podlahu jako partnera, energii jednoho pohybu pro další, gravitaci, spirály. Přitom se budeme soustředit na postupnost, provázanost a ekonomičnost pohybu, jeho propojování s dechem a jeho kvalitu. Během vedených improvizačních cvičení budeme využívat naší představivosti k objevování různých možností a kvalit pohybu. Součástí lekce jsou skupinová cvičení zaměřená na vnímání sebe a ostatních v čase a prostoru, dále na rytmus a koordinaci. Setkání zakončíme závěrečným zklidněním. Vedle porozumění principů daného pohybového materiálu lekce podporují efektivní nastavení těla v pohybu, mobilitu, flexibilitu a koordinaci celého těla, orientaci v prostoru, povědomí o sobě a ostatních, naši představivost, hravost a tanečnost.“

Co na sebe? Hlavně pohodlně! Vezměte si pohodlné tepláky, volné triko, ponožky nebo přijďte úplně naboso. Důležité je se cítit příjemně v ‘kostýmu’ stejně jako v pohybu samotném.

AGNIESZKA PRZYHODA je tanečnice, lektorka a choreografka, která se jako jedna z prvních v České republice zaměřila na Salsa Lady Styling (2002).

Energická žena s úsměvem na tváři, která miluje tanec (salsa, bachata, zouk, lady sexy dance…).

SALSA LADY STYLING

Při lekci Vás Agniezska naučí elegantní a ladné pohyby celého těla, krokové variace i smyslná gesta, ale i techniky, jak správně držet tělo, přenášení váhy, rotací, práce s rukama i hlavou.

JSI ŽENOU, BUĎ ŽENOU!

Click here to add your own text

NATÁLIE MOSKVITINOVÁ tančí od svých 4 let. V současnosti působí ve Stardance Chomutov Contemporary. Vyučuje Contempopary, Jazz dance a Latino styly. Je držitelkou několika titulů mistra ČR, Evropy i světa. V roce 2022 získala titul choreograf roku a její taneční skupina absolutního vítěze v dospělých.

JAZZ DANCE

© 2022 Léto tančí. Všechna práva vyhrazena.